ЗДО №7 "Берізка"
Вінницька область, Гайсинський район

" Англійська мова в дитсадку і вдома"

                         «Англійська мова в дитсадку і вдома»

     Ваші діти відвідують заняття з англійської мови у дитячому садку, тому вони  перебувають в іншомовному середовищі лише на заняттях. Для досягнення успіху у вивченні англійської мови важливою складовою є плідна співпраця педагога, дітей та батьків. Отже, якщо ви маєте можливість та хочете прийняти участь і допомогти у навчальному процесі ваших дітей радимо організувати «домашні уроки» англійської мови. У цьому вам допоможуть декілька порад.

    Пам’ятайте, що мотивація є рушійною силою у будь-якому починанні

     Проте, як же зацікавити малюка, який не розуміє доцільності вивчення англійської мови? Тут вам стане у пригоді  ігрова діяльність, організована у вигляді уявних чи реальних ситуацій спілкування, коли в дитини виникає потреба, бажання та інтерес висловлюватись англійською мовою.

     Перегляньте разом  мультфільми з англійським героями,  розпитайте, які з них дітям сподобались

     Виберіть улюбленого персанажа ( Superman, Sponge Bob, Mickey Mouse, Minnie Mouse…), та купіть іграшку або зробіть аплікацію улюбленого героя. Поясніть малюкові,що він спілкується та розуміє тільки англійську, тому прийдеться вивчити дещо на його рідній мові. В словниковому запасі дитини з’являться назви предметів гардеробу, чим іграшку годувати, плюс різні дії (стрибати, спати).

Значну увагу приділіть  фонетичній розминці

     Як перед фізкульттренуванням необхідно розім’ятись нашим м’язам, так і до розмови на іншій мові важливо підготувати язик. Нехай дитина повторює за вами іноземні звуки.

     Ось наприклад : заспівати, як пташка — [vi]- [vi] -[vi]; заку-вікати, як маленьке порося — [wi]- [wi]- [wi]; загарчати, як ведмедик або собака — [r — г — г]; зашипіти, наче змія [s — s — s] і таке інше.

Розвивайте фонематичний слух ваших діток.

     Якщо ви володієте достатнім словниковим запасом, то у повсякденному житті є безліч можливостей створити ігрове середовище. 

Особливо ефективним є використання рольових ігор

     Наприклад, готуючи вечерю матуся виступає в ролі повара, а малюк в ролі помічника. Потім малюк розповідає  своєму другу Мickey, що він полюбляє їсти.            Від імені  Mickey  запитайте ‛What do you like ? – I like pizza and ice–cream‛. – до прикладу відповідає малюк.

Розвивайте пам’ять малюків, вивчаючи англійські пісні та вірші

      Особливо легко запам’ятовуються короткі вірші – римування, які є дуже корисними для закріплення мовленнєвих зразків. Наприклад:

‛I see a monkey

I see a dog

I see a mouse

I see a frog‛.

     Розучувати римівку, потрібно спираючись на наочність. Покладіть перед дітьми картинки або іграшки тварин та запропонуйте подивитись через уявний бінокль.

Інколи поза заняттями говоріть що-небудь на іноземній мові

    Без перекладу. Наприклад, «Який сонячний день» чи «візьми тарілку» (протягуючи руку). Спочатку по інтонації і жестам, а пізніше вже по словам дитина навчиться вас розуміти.

Суботу чи неділю можна оголосити Днем Особливих Дотиків

     Все, до чого торкаєшся, повинен назвати на англійській мові. Інакше речі брати не можна. Правила поширюються на всю сім’ю.  Якщо тато чи старший брат не знає цієї мови, нехай запитує у юного поліглота. Як варіант, заснувати правило: замовляти, що сьогодні приготувати на вечерю, можна лише на англійській мові.

Зверніть увагу на твердження «успіх породжує успіх»

     Не бійтесь перехвалити свого малюка, адже він так потребує вашої підтримки, похвали та захоплення. Ніколи не навішуйте на сина чи доньку ярлик: «Ти не здібний». Можливо у малюка не так ярко виражені здібності, щодо вивчення іноземної мови, проте проявляються у чомусь іншому. 

      А головне пам’ятайте, що ваша дитина унікальна та неповторна, зі закладеними здібностями та талантами.

     Завдання ж батьків та педагогів бути мудрими, чутливими та терплячими для того, щоб виявити ці таланти та здібності, розвинути та сформувати їх, і тоді разом ми зможемо виховати наших малюків духовно, морально та інтелектуально розвиненими особистостями, самодостатніми, гармонійними та просто успішними людьми.

Логін: *

Пароль: *