ЗДО №7, ”Берізка”, Гайсин
Гайсинський район, Вінницька область

Сторінка інструктора з фізичного виховання

"Фізичні вправи можуть замінити безліч ліків, а жодні ліки в світі не можуть замінити фізичних вправ"
 

Керезь Тетяна Володимирівна

інструктор з фізичного виховання

Стаж роботи – 5 років

Фізичне виховання повинно збагачувати дітей позитивними емоціями, енергією радості та задоволення – саме таким принципом я керуюсь, плануючи роботу у нашому дошкільному закладі!  

Моїми основними завданнями є:

 • Охорона і зміцнення здоров'я дітей;
 • Всебічний фізичний розвиток та загартовування організму;
 • Розвиток всіх основних рухів (сили, спритності, точності, гнучкості, метання, стрибків, повзання, катання, ходьби, бігу та ін.)
 • Корекція постави та профілактика хвороб опорно-рухового апарату.

                                                                                           (Анджело Моссо)

Фізичне виховання дошкільнят – організований процес, спрямований на їхній фізичний розвиток, рухову, фізичну підготовку до  творчої життєдіяльності, набуття знань, умінь та навичок з фізичної культури.

Наш дошкільний навчальний заклад має великі можливості для зміцнення здоров’я, покращення фізичного розвитку дітей, їхньої рухової активності. Саме тому, відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту», «Про фізичну культуру», «Національної доктрини розвитку освіти», Базовому компоненту дошкільної освіти фізичне виховання дошкільнят, робота в ДНЗ спрямована насамперед на охорону та зміцнення психічного та фізичного здоров’я дітей, підвищення захисних сил організму, виховання стійкого інтересу до рухової активності, звички до здорового способу життя.

Уся навчально-виховна робота з фізичного виховання дітей раннього та дошкільного віку здійснюється з урахуванням стану здоров’я, самопочуття, рівня фізичного та психічного розвитку і підготовленості дітей, елементами методики Вільчковського Е.М. та М.М. Єфименка. Фізичне виховання в ДНЗ реалізовується шляхом проведення обов’язкових занять відповідно до розкладу та режиму, виконання фізкультурно-оздоровчих заходів. Сумарний обсяг рухової активності, що здійснюється дітьми у процесі щоденної життєдіяльності, базується на їх індивідуальних можливостях та задовольняє їх біологічну потребу в рухах.

Форми фізичного виховання дітей дошкільного віку досить різноманітні. Це заняття фізичними вправами, рухливі ігри, ранкова гімнастика, спортивні розваги, прогулянки. Крім того, і на музичних заняттях широко застосовуються фізичні вправи, танці, елементи танців, які також сприяють вирішенню завдань фізичного виховання. У дитячому садку всіх форм фізичного виховання відведене певне місце в режимі дня. Вони пов'язані між собою, доповнюють один одного і проводяться в обов'язковому порядку.

На заняттях діти виконують:

 • загально-розвивальні вправи (біг, стрибки та  інше) з поступовим збільшенням навантаження;
 • вправи корегуючого спрямування (для профілактики порушення постави та плоскостопості);
 • вправи для формування певних фізичних якостей та навиків, для впливу на різні м'язові групи з поступовим розподілом навантажень;
 • рухливі ігри.

В теплу пору року заняття з фізкультури проводяться на свіжому повітрі — на спортивному майданчику, а в холодну пору року — в спортивному залі.

Велике значення має рухова активність в ранковий час. Для її забезпечення в нашому садочку щоденно проводиться ранкова гімнастика. За допомогою загально-розвиваючих вправ дітки активізуються та налаштовуються на подальшу роботу. Дуже важливо, щоб виконання вправ ранкової гімнастики увійшло в звичку, тому ми радимо батькам, на власному прикладі, показувати дітям необхідність її виконання.

Поради батькам:

 • Здорова сім’я, в ній здорова дитина -
  Щасливий взірець майбуття України.
  І варто батькам все життя пам’ятати:
  Від вас особисто залежить багато.
  Отож не шкодуйте ні часу, ні сили,
  Щоб дужим зростало дитя ваше миле!
  Бо так було завжди: від віку й донині,
  Сім’я – берегиня здоров’я дитини!
 • щоденно виконуйте разом з дитиною ранкову гімнастику, виходьте на прогулянки;
 • разом з дитиною здійснюйте пішохідні прогулянки та туристичні походи;
 • залучайте дитину до виконання основних рухів — ходьба, біг, стрибки, вправи з м'ячем, лазіння, повзання...
 • грайте з дитиною в рухливі та спортивні ігри;
 • беріть участь разом з дитиною у проведенні спортивних свят, розваг, що організовуються дошкільним закладом;
 • катайтеся разом з дитиною на велосипеді, роликах, грайте у бадмінтон, теніс, футбол, стрибайте на скакалці.


​ПОРАДИ - РЕКОМЕНДАЦІЇ. АНАЛІЗ ПРОГРАМИ ФІЗИЧНОГО РОЗВИТКУ


Спортивна зала
Спортивні заняття
 

Логін: *

Пароль: *